Ubezpieczenie na życie
Kategorie:

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Nie da się przewidzieć przyszłości, ale można zabezpieczyć się przed jej możliwymi konsekwencjami. Ubezpieczenie na życie pozwala zapewnić najbliższym pieniądze, które będą potrzebne po naszej śmierci. Jednak to nie jedyne, co ta polisa może dać – może również pomóc w opłaceniu naszego leczenia, choć do tego potrzebna jest specjalna umowa. Jak dokładnie wygląda ubezpieczenie na życie i jakie wybrać?

Ubezpieczenie na życie – czy warto?

Ta forma ochrony finansowej jest bardzo przydatna w wielu przypadkach, choć najczęściej jest ona używana do opłacania koniecznych rachunków, których osoba zmarła nie może już sfinansować. Tutaj zaliczyć można bardzo wiele rzeczy, które jednak sprowadzają się zwykle do spłat kredytów, opłat za wykształcenie potomnych, jak i po prostu utrzymanie dotychczasowego poziomu życia przez całą rodzinę.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenia na życie dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – będą to:

  • ubezpieczenia czyste, które sprawia, że osoba nim objęta nie może korzystać z konsolidowanych środków,
  • ubezpieczenia mieszane, które pozwalają na korzystanie ze środków, co pozwala nie tylko na wypłatę, ale również na inwestowanie.

Jak widać, ubezpieczenie może pomagać rodzinie, jednak co z możliwością pomocy samemu sobie?

Kiedy można skorzystać ze środków z polisy?

Zależnie od szczegółów umowy, którą podpisaliśmy, może ona zapewniać wsparcie finansowe w wielu trudnych momentach, kiedy pieniądze są niezbędne do leczenia bądź podtrzymania życia.

Środki z ubezpieczenia można uzyskać między innymi w przypadku:

  • operacji chirurgicznej,
  • wypadku,
  • zdiagnozowaniu ciężkiej choroby,
  • wykrycia nowotworu złośliwego.

Warto wiedzieć, że również po okresie hospitalizacji, gdy nie możemy pracować, ubezpieczyciel może pomóc nam finansowo. Jest to szczególnie ważne przy opłacaniu lekarzy, pielęgniarek, jak i przy zakupie samych leków. Do tego dochodzi często rehabilitacja, a wszystko to nakłada się na duże kwoty, które jednak mogą być zredukowane przez odpowiedni dobór polisy na życie.

Jaką polisę na życie wybrać?

Najważniejsze, czego nie powinno się robić, to kierować się niską wartością składki przy wybieraniu polisy. Taka opcja często kończy się niską sumą ubezpieczenia i niekorzystnymi warunkami, które mogą obniżyć możliwość wypłacenia pieniędzy.

Dlatego pamiętaj – sprawdź oferty ubezpieczeń na życie, zanim zdecydujesz się na konkretną. Pomyśl o tym, ile osób będzie potrzebowało pomocy, jak i o swoich oszczędnościach poza polisą. Warto też zwrócić uwagę na długość ubezpieczenia. Biorąc pod uwagę wszystkie ważne aspekty, z pewnością uda się dobrać odpowiedni rodzaj polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.