Kategorie:

Czym charakteryzuje się zakup mediów i dlaczego warto w niego inwestować?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Zakup mediów może być korzystnym wyborem dla firmy, której zależy na jeszcze lepszych wynikach sprzedażowych. Na czym dokładnie polega zakup mediów i dlaczego warto w niego inwestować?

Artykuł partnera

Pod pojęciem zakupu mediów nie kryje się kupowanie konkretnych stacji telewizyjnych, radiowych czy prasy, ale działania polegające na wykupowaniu czasu i przestrzeni do prezentacji przekazu reklamowego w tych mediach masowych.

W przeszłości zakupem mediów zajmowały się agencje reklamowe. Teraz jednak działania w tym zakresie prowadzą przede wszystkim domy mediowe, które wyodrębniły się z agencji reklamowych i skupiły na pośrednictwie w zakupie mediów. Swoim klientom oferują również usługi consultingowe oraz negocjują w ich imieniu najkorzystniejsze warunki. Domy mediowe obsługują dzisiaj zarówno agencje reklamowe, jak również bezpośrednich klientów chcących zakupić media w celu realizacji działań marketingowych.

Jak odbywa się zakup mediów?

Zanim jednak dojdzie do zakupu mediów, domy mediowe przeprowadzają dla swoich klientów analizy mające na celu dobranie optymalnych parametrów promocji. Klient może uzyskać wtedy pomoc w doborze najlepszych mediów do promocji, terminów, pór dnia, częstotliwości prezentacji reklamy. Takie usługi obejmuje między innymi zakup mediów Codemedia – agencji posiadającej wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Następnie dochodzi do samego zakupu mediów – domy mediowe mają stałe kontakty z mediami takimi jak prasa, telewizja i radio, dlatego są w stanie szybko i sprawnie dokonać zakupu czasu antenowego czy przestrzeni do publikacji reklamy. W przypadku większych zamówień czy stałej współpracy służą także pomocą w negocjacjach cenowych.

Zakup mediów to przyszłościowa inwestycja

Z punktu widzenia firmy, która chce promować się jeszcze skuteczniej, zakup mediów to korzystna inwestycja. Uzyskanie przestrzeni i czasu reklamowego to sposób na szybkie i skuteczne dotarcie do wielu potencjalnych klientów zarówno lokalnie, jak i w całym kraju.

Do skorzystania ze swojego wsparcia w zakupie mediów zaprasza agencja Codemedia – zakup mediów Codemedia to kompleksowa i fachowa obsługa dla każdego klienta chcącego promować się jeszcze skuteczniej w polskich mass mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.