Wypożyczony kamper stoi nad brzegiem marza
Kategorie:

Czy wypożyczalnie kamperów oferują pomoc poza Polską?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Renomowana wypożyczalnia kamperów to niewątpliwie gwarancja wielu korzyści. Decydując się na wynajem kampera, będziecie mogli bowiem liczyć na kompleksowe doradztwo przy wyborze konkretnego pojazdu kempingowego, a także na fachową pomoc w trakcie trwania podróży. Ile kosztuje wynajem kamperów i o czym w szczególności pamiętać, decydując się na to rozwiązanie? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Ile kosztuje wynajem kampera?

Caravaning na przestrzeni ostatnich kilku, a nawet i kilkunastu lat uległ znacznym przeobrażeniom. Wielbiciele tej o to formy podróżowania nie mają obecnie zbyt wielu powodów do narzekań. Infrastruktura została dostosowana do ich najśmielszych oczekiwań, co więcej – caravaning jest ogólnodostępny niemal dla wszystkich. Wbrew panującemu do niedawna przekonaniu podróżowanie kamperem może, ale wcale nie musi być drogie, czego dowodem jest tak duże zainteresowanie caravaningiem. Decydując się na wynajem kampera z wyprzedzeniem, istnieje spore prawdopodobieństwo, iż traficie na atrakcyjną ofertę, co może mieć szczególne znaczenie w sezonie wysokim. To właśnie wtedy koszt najmu pojazdu kempingowego nieubłaganie rośnie, a cena za dobę sięga niekiedy aż 700-800 złotych. Kwestia finansowa bez wątpienia stanowi czynnik decydujący. Niemniej pamiętajcie, iż na kwotę najmu składa się także opłata serwisowa czy kaucja, będąca swego rodzaju zabezpieczeniem w razie nagłej stłuczki czy uszkodzenia pojazdu. Wynajmując kampery, warto mieć to na uwadze. Profesjonalna wypożyczalnia kamperów z pewnością o tym fakcie was poinformuje. Pojawia się jednak pytanie – czy pośrednik pomoże wam również za granicą w przypadku nagłej sytuacji?

Oferta kamperów na kampery-klf24.pl.

Ubezpieczenie kampera – czy jest obowiązkowe?

Przed wynajmem pojazdu kempingowego czekać was będzie multum formalności do spełnienia, bez których wyjazd kamperem nie będzie możliwy. Co mamy na myśli? Kampery mogą być prowadzone przez osoby posiadające wymagane uprawnienia. W przypadku kamperów o Dopuszczalnej Masie Całkowitej niższej bądź równej 3500 kg wystarczy prawo jazdy kategorii B. Bez obaw! Większość pojazdów kempingowych dostępnych na polskim rynku to kampery o tych właśnie gabarytach. Kolejną kwestią, o której należy bezwzględnie wspomnieć, jest ubezpieczenie pojazdu kempingowego. Każdy kamper – używany lub też nie, musi zostać ubezpieczony. Co to tak naprawdę oznacza? Rozważając wynajem kampera u pośrednika, nie będziecie musieli martwić się o stan techniczny pojazdu oraz jego ubezpieczenie. Kampery, które nie posiadają ważnego OC, nie mogą poruszać się ani po polskich drogach, ani zagranicznych.

Gdyby zaistniała w trakcie podróży niefortunna sytuacja, będziecie mogli śmiało skontaktować się z wybraną przez was wcześniej wypożyczalnią kamperów w celu podjęcia dalszych kroków. Niektóre wypożyczalnie kamperów oferują bowiem pomoc poza Polską, a także przygotowują dla kierowcy zbiór ważnych numerów. Pamiętajcie oczywiście, że ubezpieczenie kampera oraz wpłacona przed wyjazdem kaucja nie zawsze was chronią. Ubezpieczenie z reguły nie obejmuje uszkodzenia opon, zniszczeń wewnątrz pojazdu czy kradzieży dóbr osobistych. Zanim jeszcze udacie się w pierwszą podróż kamperem, dobrze zapoznajcie się z regulaminem wypożyczalni kamperów.

Jak bezpiecznie prowadzić kampery?

Odpowiednie przygotowanie do jazdy kamperem to absolutna konieczność. Kampery to pojazdy dłuższe, szersze i wyższe, co zaś sprawia, że prowadzenie ich może początkowo przysporzyć niemałe trudności. Zachowajcie szczególną ostrożność w trakcie wykonywania wszelkiego rodzaju manewrów, uwzględniając jednocześnie przepisy ruchu drogowego na terenie danego państwa. Jeżeli planujecie natomiast podróż ze zwierzętami, nie zapomnijcie o zabraniu niezbędnych dokumentów, a także umieszczeniu klatki w odpowiednim miejscu. Dodatkowo każdy pasażer – bez wyjątku, na czas jazdy kamperem musi zająć miejsce, tym samym zostać przypięty pasami. Bez tego ani rusz! Zastosowanie się do przepisów ruchu drogowego uchroni was przed nieprzyjemną sytuacją na drodze oraz potencjalną utratą kaucji, która zazwyczaj do najniższych nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.