Kategorie:

Czy można wziąć pożyczkę dla firmy bez BIK?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Chcąc rozwinąć swój biznes, konieczne jest pozyskanie dodatkowych funduszy, które pozwolą na rozbudowę firmy. Aby je otrzymać, przedsiębiorca szuka różnych rozwiązań, jednym z nich niewątpliwie są pożyczki dla firm. Żeby liczyć na takie finansowanie, trzeba często spełniać określone warunki, co bywa trudne. Opcją są więc pożyczki dla firm bez BIK. Czy można je dostać? Kiedy? Na co uważać?

Kredyt czy pożyczka dla firm?

Szukając źródła dodatkowego finansowania, pierwszym krokiem do zrobienia, jest pójście do banku, w celu skorzystania z oferty kredytowej dla firm. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że aby dostać takie zobowiązanie, należy spełniać wiele restrykcyjnych warunków – od czasu działalności na rynku, po całkowicie czystą historię kredytową. Wielu przedsiębiorców ma z tego tytułu problemy, ponieważ nawet niewielkie uchybienie może przekreślić ich szanse na kredyt w banku. Z tego też względu, jeżeli szukasz innych rozwiązań, możesz rozważyć pożyczki dla firm bez BIK i bez zaświadczeń.

Pożyczka dla firm bez BIK – gdzie szukać?

W przypadku pożyczek bez BIK ma się najczęściej do czynienia z ofertami pozabankowymi, gdzie sposób weryfikacji jest znacznie łagodniejszy, choć może się wiązać z wyższymi kosztami. Większości przedsiębiorców to nie odstrasza i mimo wszystko szukają oni właśnie takich rozwiązań. Wbrew pozorom, ofert tego typu nie brakuje i są specjalnie przygotowane pod potrzeby klientów biznesowych, ale nie tylko. Pożyczkę bez BIK wybierz z pomocą porównywarki jak pożyczki-online.pl, dzięki której będziesz w stanie zapoznać się z propozycjami różnych firm pozabankowych. W ten sposób zasięgniesz też informacji na temat minimalnych i maksymalnych kwot pożyczki, czasu kredytowania oraz warunków przyznania. Porównywarki niewątpliwie są narzędziami, które znacząco ułatwiają takie poszukiwania.

Jak dostać pożyczkę bez BIK na firmę?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, jest znalezienie odpowiedniej oferty, która będzie spełniała twoje oczekiwania. Po drugie, należy również zapoznać się z warunkami proponowanymi przez daną instytucję finansową, dzięki czemu dowiesz się nie tylko o takich szczegółach jak koszty pożyczki, ale i tego, jak wyglądają konkretne warunki, jakie trzeba przy tym spełnić. Zazwyczaj nie są one tak wygórowane, jak w przypadku banków, może być jednak konieczne przedstawienie dokumentów związanych z danymi przedsiębiorcy i prowadzoną przez niego firmą. Sam czas oczekiwania na pożyczkę nie jest jednak długi, choć kwota możliwa do otrzymania jest znacznie niższa niż w banku i najczęściej nie przekracza wysokości 20 tys. zł.

Dla kogo pożyczka dla firm bez BIK?

Choć oferty pożyczek bez BIK, także dla firm, są jak najbardziej możliwe, należy mieć na uwadze fakt, iż charakteryzują się też znacznie wyższym ryzykiem niż standardowe kredyty bankowe. Dzięki sprawdzaniu BIK pożyczkodawca może zorientować się, czy klient jest rzetelny i czy nie posiada na swoim koncie niespłaconych długów. Jeżeli więc nie są weryfikowane bazy danych dłużników, wówczas jest to zachętą dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji finansowej. To ryzykowne rozwiązanie, ponieważ zamiast pomóc, może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny.

Oczywiście, jeżeli sytuacja finansowa prowadzonego biznesu jest stabilna, ale nie możemy liczyć na kredyt z innych przyczyn, wówczas może być to pomocne i szybkie rozwiązanie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że choć przy takich pożyczkach nie jest sprawdzany BIK, mogą być sprawdzane inne bazy danych dłużników jak KRD, BIG czy ERIF. Koszty pożyczki bez BIK także są wyższe, jako że firmy pozabankowe muszą zabezpieczać się na wypadek nierzetelnych klientów i strat pieniędzy.

Dla kogo pożyczka bez BIK jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla przedsiębiorstwa, które nie potrzebuje dużej ilości gotówki, jednocześnie jego sytuacja na rynku nie jest najgorsza, a chce się jeszcze bardziej rozwinąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.