Wynajmowanie samochodu na dłuższy czas
Kategorie:

Co warto wiedzieć o wynajmie długoterminowym samochodu?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Samochód to dla wielu z nas z pewnością najwygodniejszy ze środków lokomocji. Dla przedsiębiorców jest ponadto ważnym narzędziem pracy. Warto wiedzieć, że – w dobie błyskawicznie rozwijających się usług – posiadanie auta na własność, nie jest już jednak konieczne.

Często, znacznie bardziej opłacalny okaże się wynajem długoterminowy samochodu. Ile kosztuje wyżej wymieniona usługa? Komu najbardziej się opłaci? Jakie są największe korzyści z niej płynące? Wszystkie odpowiedzi znajdziemy w tym artykule.

Czym właściwie jest wynajem długoterminowy?

Zacznijmy od samych podstaw i zdefiniujmy najważniejsze pojęcia. Czym więc jest samochód w abonamencie? Usługa ta – w środowisku branżowym nazywana też dzierżawą długoterminową auta – to w istocie nic innego jak korzystanie z wiadomego pojazdu w zamian za uiszczanie comiesięcznej należności, jednorazową opłatę startową i zużytą przez siebie benzynę. Tym samym, korzystamy z wybranego samochodu, ale nie jesteśmy zobowiązani do spłacania wysokich rat.

Trzy największe korzyści wynajmu długoterminowego samochodu

Zacznijmy od tego, że auto na abonament jest wyjątkowo tanią usługą. Do szczegółowego omówienia jej cen przejdziemy w dalszej części tego artykułu, teraz jednak wystarczy wspomnieć, że comiesięczne opłaty są tu znacznie niższe od leasingu. Sprowadzają się one tylko i wyłącznie do niezmiennej stawki za użytkowanie samochodu i – jak powyżej już stwierdziliśmy – wyjeżdżonej przez nas benzyny.

Co więcej, usługa auta na abonament daje nam też możliwość wyboru spośród różnych ich modeli. Możemy więc testować je i w każdym roku mieć inny, luksusowy i nowy samochód. Nie jest to trudne, gdyż umowy auta na abonament z założenia są łatwe, tak, by nie nastręczać problemów klientom.

Kolejną bezsprzeczną korzyścią niniejszej usługi jest fakt, że jesteśmy w pełni zwolnieni z odbywania wszelkiego rodzaju formalności, jak choćby: serwisy, przeglądy czy wymiana opon. Każde z powyższych zajmuje dużo czasu i jest absorbujące. Aby ułatwić swym klientom życie, wypożyczalnie samochodów biorą w na siebie wyżej wymienione procedury.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu osobowego?

Koszt samochodu na abonament zależy od danej wypożyczalni. W przypadku posiadania przez nas działalności gospodarczej, wynajęcie większej ilości samochodów na abonament da nam pole do wynegocjowania sporej zniżki.

Przyjąć możemy, że całkowity koszt wynajmu auta na okres dwóch lat waha się zazwyczaj między 110.000 a 160.000 zł brutto. W skład tej kwoty wchodzą:

  • Rata finansowa – podstawowy koszt wypożyczonego przez nas pojazdu. Uiszczamy go co miesiąc. Zazwyczaj są to kwoty rzędu 1000 – 1500 zł. Doliczamy tu też pełną cenę ubezpieczenia OC, AC, ASS lub NNW.
  • Opłata startowa, wpłata własną – jak nazwa wskazuje, uiszczamy ją na start. Oscyluje zaś ona między 25.000 a 50.000 zł.
  • Opłata za nadprzebieg – nadprogramowa dopłata. Po przekroczeniu ustalonego w umowie limitu przejechanych kilometrów jesteśmy zmuszeni do uiszczenia niewielkiej dopłaty.

Gdzie wypożyczyć auto na abonament?

Podczas wyboru wypożyczalni aut, dobrze jest postawić na sprawdzone i docenione przez ogół klientów rozwiązanie. Przykładem takiej marki jest Inter Fleet. To firma z ogromnym doświadczeniem, która pochwalić się może doskonałą równowagą między wysoką wartością a niewielką ceną. Dodatkowo oferowane przez nią samochody cechują się niewielkim przebiegiem.

Podsumowanie – dla kogo jest samochód na abonament?

Ujmijmy skrótowo najważniejsze wnioski. Wynajem długoterminowy jest niezwykle wygodną usługą. Jego cena jest znacznie niższa niż w przypadku leasingu. Nie jest również zobowiązaniem finansowym. Samochody zmieniać możemy często – zawarcie nowej umowy jest bowiem procesem łatwym i przejrzystym.

Często podkreślaną przez klientów cechą auta na abonament jest też zwolnienie ze wszystkich formalności, które bierze na siebie firma wynajmująca. Najem długoterminowy okaże się więc dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy zoptymalizować chcą swój wolny czas i wydatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.