Pozabankowa instytucja pożyczkowa – sprawdzony kontrahent

Dobry kontrahent to uśmiech klienta

Zwykle, gdy potrzebujemy pieniędzy, nawet niewielkiej sumy, staramy się znaleźć kogoś, kto będzie w stanie nam pożyczyć. Może to być znajomy, ktoś z rodziny, może to być też bank, a może to być instytucja pozabankowa. Warto najpierw sprawdzić, czy źródło, z którego bierzemy pożyczkę, jest wiarygodne i rzetelne. Nawet, jeśli pieniądze potrzebne nam są od zaraz na jakiś pilny wydatek, powinniśmy zachować ostrożność. Najlepiej powrócić tam skąd już raz pożyczaliśmy pieniądze. Pewnej i szybkiej pożyczki udzieli nam sprawdzona pozabankowa instytucja pożyczkowa i to sprawdzona nie koniecznie przez nas. O rzetelnych firmach pożyczkowych możemy się dowiedzieć od znajomych, którzy już korzystali z ich usług albo sięgnąć do opinii zamieszczanych w internecie.

Jaką ofertę wybrać?

Dobra porada przyda się też, gdy będziemy szukać najbardziej korzystnej oferty, a tych akurat nie brakuje. Jesteśmy wręcz zasypywani reklamami instytucji kredytowych, które chcą sprzedać nam swój produkt pożyczkowy. Słyszymy je w radiu, oglądamy w telewizji, dostajemy ulotki na ulicach. Czy z nich korzystamy? To zależy, bo może akurat reklama trafi na podatny grunt. Może okaże się, że właśnie czegoś takiego jak szybka pożyczka potrzebujemy w danym momencie. Może właśnie przydarzyło nam się coś, co wymusiło na nas nakład finansowy, którego nie mamy, a przy tym najlepiej byłoby zadziałać szybko, żeby sprawnie rozwiązać kłopot. Jedyne co nam pozostaje, to pożyczyć szybko niewielką sumą pieniędzy, a najlepiej zaciągnąć krótkoterminową pożyczkę.

Niestety banki tutaj zawodzą

Bank niestety może nas w tym momencie zawieźć, ponieważ będziemy musieli wykazać się zdolnością kredytową, a aby to zrobić musimy załatwić szereg formalności, na przykład zaświadczenie o zarobkach. Niestety, ale na szybką gotówkę raczej nie mamy co liczyć. Za to pozabankowa instytucja finansowa nie będzie wymagać od nas żadnych zaświadczeń, a jedynie wypełnienia wniosku o udzielenie pożyczki. Dokumentem, który powinniśmy posiadać, chcąc ją zaciągnąć jest dowód osobisty. Jedynym bowiem wymogiem jaki nakłada na swoich klientów instytucja pozabankowa, jest posiadanie polskiego obywatelstwa i pełnoletniość. Nie musimy więc zarabiać tyle, ile według banku będzie wystarczające byśmy spłacili zaciągniętą pożyczkę. Bank i tak bardzo asekuracyjnie podchodzi do udzielania pożyczek i wprowadza restrykcyjne wymogi dotyczące zdolności kredytowej. Przez to krąg osób, które są potencjalnymi pożyczkobiorcami zawęża się.

Pozabankowe firmy pożyczkowe prowadza inną politykę i rozszerzają jak tylko się da krąg konsumentów, którzy mogą skorzystać z ich usług. W efekcie stają się dużo bardziej przystępne i zyskują sobie wielu klientów, którzy powracają do nich wielokrotnie, a także polecają swoim znajomym i rodzinie ich usługi. Ta ogólnodostępność szybkich pożyczek wynika również z tego, że biur pożyczkowych jest na rynku sporo, konkurują więc one między sobą, starając się zaoferować jak najlepsze warunki zaciągania i spłaty szybkich pożyczek. W ten sposób rynek usług pożyczkowych stał się na tyle elastyczny, by wykreować prosty i wygodny sposób pożyczania pieniędzy.

One thought on “Pozabankowa instytucja pożyczkowa – sprawdzony kontrahent”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.