Marka osobista

sieć kontaktów

Miałeś kiedyś sytuację, w której wchodząc do przepełnionej ludźmi sali pomyślałeś: „Co zrobić, żeby Ci wszyscy ludzie udzielili mi rekomendacji?” Jeśli tak, mamy nadzieję, że udało Ci się to odpowiednio wykorzystać.

Efektywne generowanie rekomendacji w takich okolicznościach, może mieć ogromny wpływ na Twój biznes.

Spotkania networkingowe

Wiele osób, w momencie znalezienia się w otoczeniu nasyconym biznesem, zapomina, że jest to świetna okazja do zbudowania trwałych i owocnych relacji z innymi przedsiębiorcami. Liczni skupiają się tylko i wyłącznie na pozyskaniu jak największej liczby klientów. Jednak powinniśmy mieć tę świadomość, że poza klientami, bliższe poznanie ludzi, dążących do podobnego osiągnięcia celu, jest równie ważne.

Czym właściwie jest networking?

Networking jest to w pełni świadomy proces wymiany informacji, wzajemnego poparcia, różnych możliwości i zasobów, poprzez wzajemny kontakt. Dzięki spotkaniom networkingowym zdobyć można bardzo cenne relacje oraz zbudować pomocną sieć kontaktów biznesowych.

Business Network International

BNI jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji networkingowych. Działa ona na zasadzie wzajemnej rekomendacji biznesowych kontaktów. Jedną, z jakże ciekawych form spotkania networkingowego, są śniadania biznesowe, podczas których możliwe jest przedstawienie siebie oraz tego, co mamy do zaoferowania, a także jakich kontaktów poszukujemy. W networkingu bardzo ważna jest, nie tylko chęć brania czegoś od innych, ale przede wszystkim gotowość dania czegoś od siebie.

Co jest najważniejsze w budowaniu biznesowych relacji?

Stworzenie trwałej relacji w biznesie jest niezwykle wymagające, a aby to osiągnąć powinieneś:

  • stworzyć możliwość zaistnienia – pojawiać się na spotkaniach networkingowych;

  • być wiarygodnym – szczerość i autentyczność jest bardzo istotna;

  • być gotowym do korzystania z biznesowych relacji dla osiągnięcia swoich celów oraz do wspierania innych.

Zalety networkingu

Networking jest ogromną siłą, którą wykorzystuje większość firm z całego świata. Otwiera on przed przedsiębiorstwem wiele nowych możliwości. Dzięki niemu:

  • wyraźnie zaznaczysz obecność swojego biznesu na rynku;
  • zaoszczędzisz czas i pieniądze na szukanie partnerów i nowych klientów;
  • zwiększysz swoją wiarygodność w oczach innych;
  • uelastycznisz swój biznes – Twoja firma nie będzie uzależniona od innego biznesu.

Poza tym spotkania networkingowe umożliwiają pozyskanie rekomendacji, które mają kluczowe znaczenie w budowaniu pozytywnych relacji w biznesie. Kierują się one zasadą, że jeśli polecimy daną firmę partnerską, ta będzie chciała się nam odwdzięczyć i zrobi to samo. I właśnie tak, od słowa do słowa, uda nam się dotrzeć do wielu nowych klientów.

Netrowrking jest jedną z form sprzyjających osiągnięciu sukcesu w biznesie. Jednak nie należy zapominać o innych, równie istotnych kwestiach, które pozwolą na wszechstronny rozwój Twojej firmy. Bardzo ważne jest stałe pogłębianie swojej wiedzy, widoczna pasja, zaangażowanie i odpowiednie kampanie reklamowe. Połączenie ze sobą rożnych narzędzi marketingowych, stworzenie odpowiedniej sieci kontaktów i pełen profesjonalizm, są kluczem do sukcesu.

Strona https://www.bsmarti.com/blog jest niezwykle wartościowym miejscem biznesowych inspiracji i wiedzy, która wpłynąć może na różne aspekty związane z prowadzeniem firmy, a także pozwoli znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące przedsiębiorców pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.