Handel autami jak zacząć zarabiać w tym biznesie

Kupno samochodu

Handel używanymi samochodami obrósł już w legendy, które mogą stanowić lekturę na niejedne zimowe wieczory. Jak jednak wygląda ten biznes od środka? Czy jest to sposób na zastąpienie etatu, czy raczej dorobienie do wypłaty.

Sprzedaż samochodów używanych, a może komis

Każdy ze sposobów w jaki można prowadzić handel samochodami osobowymi ma plusy i minusy, z którymi się trzeba liczyć. Jeśli w okolicy nie ma komisu albo jest daleko to sprawa wydaje się prosta. Kupno, a następnie sprzedaż aut używanych wymaga natomiast założenia działalności gospodarczej.

Komu się opłaca taka działalność

Skąd możesz wiedzieć czy auto jest dobre? Najlepiej jest poprosić o sprawdzenie stanu pojazdu zaprzyjaźnionego mechanika, który szczerze nam powie co i jak. Okazjonalna sprzedaż używanych samochodów to dobry sposób na dodatkowy zysk, jak się prowadzi własny warsztat samochodowy. Jest się wtedy na bieżąco z każdą marką i łatwiej wybrać prawdziwe „perełki”.

Mamy kilka aut, jak je sprzedać

Jeśli mamy kilka aut na sprzedaż to należy szukać klientów, którzy je kupią. Można to robić na takich portalach jak OLX czy Allegro. Kolejna opcja to ogłoszenia w gazetach, poczta pantoflowa też jest całkiem dobrym sposobem czynnego poszukiwania kupca. Warto mieć również zaprzyjaźnionego mechanika, który nie tylko sprawdzi auto, ale też w razie czego poleci naszą ofertę potencjalnemu klientowi.

Prowadzenie komisu

Komis samochodowy działa na zasadzie pośrednictwa i dlatego wymaga prowadzenia promocji na większą skalę niż okazjonalna sprzedaż kilku aut rocznie. W tym wypadku, oprócz aukcji internetowych przydadzą się billboardy i tablice reklamowe, które poinformują potencjalnych kupców o naszej działalności. Agencje BTL mają w swojej ofercie duży wybór produktów reklamowych, które mogą nam pomóc w promocji komisu. Ważne jest dotarcie ze swoją propozycją do klienta przed konkurencją.

Konkurencja nie śpi

Zawsze jest tak, że ktoś jest już przed nami na rynku, albo depcze nam po piętach. Wiadomo, w większych miastach jak Kraków, Warszawa jest zawsze trudniej się wybić. W mniejszych aglomeracjach klienci nie są natomiast gotowi dużo zapłacić. Więc trzeba dostosować swój asortyment pod preferencje naszych kupców. Wtedy mamy szansę zaistnieć na rynku, a także mieć dodatni bilans na koniec roku.

Handel używanymi samochodami to biznes jak każdy inny. Trzeba mieć jako taką wiedzę, oraz podejście do klienta i trafnie odczytać jego wymagania. Handlując tańszymi autami uzyskamy mniejszą prowizję, ale też ich sprzedaż będzie o wiele łatwiejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.